6 marca 2020

Rekolekcje dla osieroconych rodziców

6-8.03.2020 Straszyn

Drodzy Państwo.
Informujemy, iż na tę chwilę wszystkie miejsca zostały zarezerwowanie. Czekamy na potwierdzenie wszystkich zgłoszeń dlatego nadal można przysyłać formularze. Będą ujęte na liście rezerwowej i skontaktujemy się z Państem w przypadku rezygnacji zapisanych uczestników.

 

 

Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka z Gdańska zaprasza osieroconych rodziców na Dni Skupienia.
Zaproszenie skierowane jest do rodziców z całej Polski, bez względu
 na to, kiedy dziecko umarło, w jakim wieku i w jakich okolicznościach: poronienie, śmierć okołoporodowa, śmierć dziecka starszego - choroba, wypadek, morderstwo, samobójstwo. Jeżeli czujesz się zagubiony, nie potrafisz sie modlić, nie potrafisz przebaczyć sobie, swojemu dziecku lub Bogu, po latach nie możesz poradzić sobie z żałobą - ten weekend jest dla Ciebie. Na te dni zapraszamy rodziców, którzy chcą spędzić dwie doby na rozmowach lub w wyciszeniu, w skupieniu, zamyśleniu, tych którzy chcą w modlitwie połączyć się ze swoimi dziećmi.
Tradycyjnie już w planach: codzienna Eucharystia, konferencje, możliwość spowiedzi, rozmowy z księżmi i psychologami oraz - co ważne - czas na spędzenie czasu z innymi osieroconymi rodzicami.

Rekolekcje odbędą się w dniach 6-8 marca 2020 roku w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Gdańskiej
im. Św. Józefa w Straszynie,
 ul. Jan Pawła II 9. Rekolekcje rozpoczynamy w piątek g. 17.00, kończymy niedzielnym obiadem około g. 14.00.

Straszyn to niewielka miejscowość położona w dolinie Raduni, około 10 km na południowy wschód od Gdańska, tuż przy punkcie łączącym trójmiejską obwodnicę z autostradą A1. Dojazd z Gdańska Głównego autobusem linii 846.

Dysponujemy pokojami 2 lub 3-osobowymi, każdy z łazienką. Dom Rekolekcyjny posiada własną kaplicę, parking. Nie ma możliwości rezerwacji pokoi jednoosobowych. Nie można dochodzić na wybrane nabożeństwa i konferencje nie będąc uczestnikiem rekolekcji. Koszt pobytu jednej osoby z wyżywieniem i noclegami wynosi 190 zł za cały weekend.

 Aby zapisać się na rekolekcje należy wypełnić i wysłać formularz, dostępny w tekście poniżej. Formularz służy prowadzącym
w przygotowaniu konferencji, dobraniu i rozmieszczeniu uczestników w domu rekolekcyjnym. Prosimy o dokładne odpowiedzi na pytania, również osoby, które po raz kolejny 
przyjadą na rekolekcje.

Przesłanie poniższego formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych zgodnie z obowiązującym prawem. Wszelkie dane będą wykorzystane przez naszą Wspólnotę wyłącznie w przygotowaniu i przeprowadzeniu rekolekcji. Przesłanie formularza traktujemy także jako wyrażenie zgody na dostarczanie korespondencji e-mail zawierającej informacje na temat rekolekcji i po ich zakończeniu, oraz na kontakt telefoniczny w sprawie rekolekcji.

 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Po wysłaniu zgłoszenia otrzymacie drogą mailową potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, w którym podamy numer konta, na które należy w ciągu 5 dni wpłacić zaliczkę wysokości 50 zł. Wpłata zaliczki gwarantuje wpisanie na listę uczestników. Pozostałą kwotę uiszczamy w czasie trwania rekolekcji. W przypadku rezygnacji z rekolekcji w czasie kiedy poniesiemy już koszty ich przygotowania, zaliczka zostanie przekazana na pokrycie tych wydatków i jest bezzwrotna.

To będą już 18 rekolekcje zorganizowane przez naszą Wspólnotę. Zdjęcia i opisy z poprzednich edycji rekolekcji można znaleźć w zakładce „Galeria” i „Wydarzenia” – wrzesnień 2019, marzec 2019, wrzesień 2018, marzec 2018, wrzesień 2017, kwiecień 2017, listopad 2016, czerwiec 2016, wrzesień 2015, maj 2015, listopad 2014, kwiecień 2014, wrzesień 2013, marzec 2013, listopad 2012, marzec 2012, marzec 2011.

Przez rekolekcyjny czas jak zawsze przeprowadzą nas: ksiądz Jan Uchwat, ksiądz Piotr Belecki oraz psycholog Jarosław Zabojszcz. Na tę chwilę zaproszenie również przyjęli: Pani Dorota Dźwig, ksiądz Bogdan Kulik MSF, ksiądz Krystian Wilczyński, psycholog Joanna Gabryszewska,  ksiądz Ryszard Bugajski.

Wszelkie nowe informacje będą nie bieżąco uzupełniane na tej stronie.

 Życzymy błogosławionych dni dla wszystkich uczestników oraz prosimy o modlitwę!

Błogosławiona Doroto! Święci Ludwiku i Zelio Martin módlcie się za nami!

 

Świadectwa
(wszystkie treści są własnością Wspólnoty Rodziców po Stracie Dziecka, kopiowanie i udostępnianie bez zgody zabronione)

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
34 0.16497993469238