1 stycznia 2019

Rekolekcje 22-24.03.2019

Informujemy, iż wszystkie miejsca na nadchodzące rekolekcje zostały zajęte. Mimo to zachęcamy osoby, które jeszcze się zastanawiają lub finalnie zdecydują się na uczestnictwo w dniach skupienia, o wypełnianie i przesyłanie formularzy zgłoszeniowych. Jak zawsze tworzymy listę rezerwową. Zdarza się tak, że uczestnikom wcześniej zapisanym może przydarzyć się sytuacja losowa i odwołują swój przyjazd, tym samym zwalniają miejsce. Wówczas informujemy o tym fakcie osoby z listy rezerwowej, żeby umożliwić jak największej ilości Rodziców udział w rekolekcjach.

 

Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka z Gdańska zaprasza rodziców z całej Polski, którzy doświadczyli śmierci dziecka na wiosenną edycję rekolekcji.  

Zaproszenie skierowane jest do rodziców bez względu na to, kiedy dziecko umarło, w jakim wieku i w jakich okolicznościach: poronienie, śmierć okołoporodowa, śmierć dziecka starszego - choroba, wypadek, morderstwo, samobójstwo. Jeżeli czujesz się zagubiony, nie potrafisz sie modlić, nie potrafisz przebaczyć sobie, swojemu dziecku lub Bogu, po latach nie możesz poradzić sobie z żałobą - ten weekend jest dla Ciebie. Na te dni zapraszamy rodziców, którzy chcą spędzić dwie doby na rozmowach lub w wyciszeniu, w skupieniu, zamyśleniu, tych którzy chcą w modlitwie połączyć się ze swoimi dziećmi. Tradycyjnie już w planach: codzienna Eucharystia, konferencje, możliwość spowiedzi, rozmowy z księżmi i psychologami oraz - co ważne - czas na spędzenie czasu z innymi osieroconymi rodzicami.

Rekolekcje odbędą się w dniach 22-24 marca 2019 roku w Domu Rekolekcyjnym Ojców Jezuitów w Gdyni, 
ul. Tatrzańska 35
. Położenie i dojazd kliknij. Strona Ignacjańskiego Centrum Formacji Duchowej  ICFD

Rekolekcje rozpoczynamy w piątek g. 17.00, kończymy niedzielnym obiadem około g. 14.00. 
Dysponujemy pokojami 2-osobowymi, każdy z łazienką. Dom Rekolekcyjny posiada własną kaplicę, parking. Nie ma możliwości rezerwacji pokoi jednoosobowych. Nie można dochodzić na wybrane nabożeństwa i konferencje nie będąc uczestnikiem rekolekcji. Bardzo prosimy zaplanować wyjazd tak aby w pełni uczestniczyć w rekolekcjach czyli nie przjeżdzać z opóźnieniem i  nie wyjeżdzać przed ostatnią mszą świętą. Tylko w ten sposób można przeżyć w pełni te dni.

Całkowity koszt pobytu jednej osoby z wyżywieniem i noclegami wynosi 180 zł.  

 Aby zapisać się na rekolekcje należy wypełnić i wysłać formularz, dostępny w tekście poniżej. Formularz służy prowadzącym w przygotowaniu konferencji, dobraniu i rozmieszczeniu uczestników w domu rekolekcyjnym. Prosimy o dokładne odpowiedzi na pytania, również osoby, które po raz kolejny przyjadą na rekolekcje.
Prosimy podać w formularzu imię zmarłego dziecka/dzieci!

Przesłanie poniższego formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych zgodnie z obowiązującym prawem. Wszelkie dane będą wykorzystane przez naszą Wspólnotę wyłącznie w przygotowaniu i przeprowadzeniu rekolekcji. Przesłanie formularza traktujemy także jako wyrażenie zgody na dostarczanie korespondencji e-mail zawierającej informacje na temat rekolekcji oraz na kontakt telefoniczny w sprawie rekolekcji.

 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Po wysłaniu zgłoszenia otrzymacie (do 7dni) drogą mailową potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, w którym podamy numer konta, na które należy w ciągu 7 dni wpłacić zaliczkę wysokości 50 zł. Wpłata zaliczki gwarantuje wpisanie na listę uczestników. Pozostałą kwotę uiszczamy w czasie trwania rekolekcji.

Przez rekolekcyjny czas jak zawsze przeprowadzą nas ksiądz Jan Uchwat, ksiądz Piotr Belecki oraz psycholog Jarosław Zabojszcz.  W niedzielne przedpołudnie towarzyszyć nam będzie i wyglosi konferencję przyjaciel naszej Wspólnoty, Pani Dorota Dźwig. Zaproszenie po raz drugi przyjął również ksiądz Bogdan Kulik MSF - Misjonarz Świętej Rodziny, duszpasterz Apostolstwa Dobrej Śmierci.

To będą już 16 rekolekcje zorganizowane przez naszą Wspólnotę. Zdjęcia i opisy z poprzednich edycji rekolekcji można znaleźć w zakładce „Galeria” i „Wydarzenia” – wrzesień 2018, marzec 2018, wrzesień 2017, kwiecień 2017, listopad 2016, czerwiec 2016, wrzesień 2015, maj 2015, listopad 2014, kwiecień 2014, wrzesień 2013, marzec 2013, listopad 2012, marzec 2012, marzec 2011. 

Życzymy błogosławionych dni dla wszystkich uczestników oraz prosimy o modlitwę!

Świadectwa
(wszystkie treści są własnością Wspólnoty Rodziców po Stracie Dziecka, kopiowanie i udostępnianie bez zgody zabronione)

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
34 0.12923002243042