21 września 2018

Rekolekcje dla osieroconych rodziców

Straszyn 21-23.09.2018

Informujemy, że na tę chwilę wszystkie miejsca są zarezerwowane. 
Można wysyłać formularze zgłoszeniowe na listę rezerwową, do czego Państwa zachęcamy, gdyż w przypadku nagłej rezygnacji zapisanych uczestników, skorzystają Państwo z wolnego miejsca.  

 

Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka z Gdańska zaprasza rodziców z całej Polski, którzy doświadczyli śmierci dziecka na Dni Skupienia. 

Zaproszenie skierowane jest do rodziców bez względu na to, kiedy dziecko umarło, w jakim wieku i w jakich okolicznościach: poronienie, śmierć okołoporodowa, śmierć dziecka starszego - choroba, wypadek, morderstwo, samobójstwo. Jeżeli czujesz się zagubiony, nie potrafisz sie modlić, nie potrafisz przebaczyć sobie, swojemu dziecku lub Bogu, po latach nie możesz poradzić sobie z żałobą - ten weekend jest dla Ciebie. Na te dni zapraszamy rodziców, którzy chcą spędzić dwie doby na rozmowach lub w wyciszeniu, w skupieniu, zamyśleniu, tych którzy chcą w modlitwie połączyć się ze swoimi dziećmi. Tradycyjnie już w planach: codzienna Eucharystia, konferencje, możliwość spowiedzi, rozmowy z księżmi i psychologami oraz - co ważne - czas na spędzenie czasu z innymi osieroconymi rodzicami.

Rekolekcje odbędą się w dniach 21-23 września 2018 roku w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Gdańskiej im. Św. Józefa w Straszynie, ul. Jan Pawła II 9. Rekolekcje rozpoczynamy w piątek g. 17.00, kończymy niedzielnym obiadem około g. 14.00.

Straszyn to niewielka miejscowość położona w dolinie Raduni, około 10 km na południowy wschód od Gdańska, tuż przy punkcie łączącym trójmiejską obwodnicę z autostradą A1. Dojazd z Gdańska Głównego autobusem linii 846.

Dysponujemy pokojami 2,3,4-osobowymi, każdy z łazienką. Dom Rekolekcyjny posiada własną kaplicę, parking.Nie ma możliwości rezerwacji pokoi jednoosobowych. Nie można dochodzić na wybrane nabożeństwa i konferencje nie będąc uczestnikiem rekolekcji.

Koszt pobytu jednej osoby z wyżywieniem i noclegami wynosi 190 zł.

 

Aby zapisać się na rekolekcje należy wypełnić i wysłać formularz, dostępny w tekście poniżej. Formularz służy prowadzącym w przygotowaniu konferencji, dobraniu i rozmieszczeniu uczestników w domu rekolekcyjnym. Prosimy o dokładne odpowiedzi na pytania, również osoby, które po raz kolejny przyjadą na rekolekcje. Prosimy podać w formularzu imię zmarłego dziecka/dzieci!

Przesłanie poniższego formularza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych zgodnie z obowiązującym prawem. Wszelkie dane będą wykorzystane przez naszą Wspólnotę wyłącznie w przygotowaniu i przeprowadzeniu rekolekcji. Przesłanie formularza traktujemy także jako wyrażenie zgody na dostarczanie korespondencji e-mail zawierającej informacje na temat rekolekcji oraz na kontakt telefoniczny w sprawie rekolekcji.

 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Po wysłaniu zgłoszenia otrzymacie drogą mailową potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, w którym podamy numer konta, na które należy w ciągu 7 dni wpłacić zaliczkę wysokości 50 zł. Wpłata zaliczki gwarantuje wpisanie na listę uczestników. Pozostałą kwotę uiszczamy w czasie trwania rekolekcji.

To będą już 15 rekolekcje zorganizowane przez naszą Wspólnotę. Zdjęcia i opisy z poprzednich edycji rekolekcji można znaleźć w zakładce „Galeria” i „Wydarzenia” – marzec 2018, wrzesień 2017, kwiecień 2017, listopad 2016, czerwiec 2016, wrzesień 2015, maj 2015, listopad 2014, kwiecień 2014, wrzesień 2013, marzec 2013, listopad 2012, marzec 2012, marzec 2011.

 

Przez rekolekcyjny czas jak zawsze przeprowadzą nas: ksiądz Jan Uchwat, ksiądz Piotr Belecki oraz psycholog Jarosław Zabojszcz. Dodatkowo, na tę chwilę zaproszenie przyjęli Pani Dorota Dźwig, ksiądz Krystian Wilczyński, ksiądz Wojciech Langowski, ksiądz Ryszard Bugajski.

 

Życzymy błogosławionych dni dla wszystkich uczestników oraz prosimy o modlitwę!

Świadectwa
(wszystkie treści są własnością Wspólnoty Rodziców po Stracie Dziecka, kopiowanie i udostępnianie bez zgody zabronione)

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
34 0.1329391002655